Skip to content

Çalışan Gebe 31. Hafta;Değişim başlıyor!

Mart 17, 2010

Bugün Çakıl’ın odası kurulacak ve bizim evimizde artık bir bebek odası olacak! Bir bebek odası!!! Öyle değişik bir his ki!

Sonra kızım gelicek! Sonra mis kokusuyla birlikte emziklerini, pişik kremlerini, bezlerini saçıcak evin dört bir yanına! Sonra biberonları, sonra oyuncakları derken evimiz, dünyamız yeniden şekillenecek! 

Hayali bile aklımın yerinden oynamasına yetiyor!

Zaten hamileliğin verdiği hafif sersemlik de var üstümde, bir de üstüne böyle değişim dalgaları gelince iyice rüyadaymış gibi hissediyorum!

Onun dışında ana-kız turp gibiyiz maşallah! 🙂

Ana kısmında; kuyruk sokumu ağrısı devam, bağırsak hareketleri dikkat edildiği sürece düzenli, çok ayakta kalınca topuk ağrısı dayanılmaz, özellikle geceleri omurga ağrısı şiddetli! Azıcık bile ovulsa o kadar iyi geliyor ki; gece yarısı kocayı ovsun azıcık diye uyandırmaya kıyamıyorum ama böyle giderse o da olucak sanırım!

“Kaymaklı kabak tatlısııııııı” şeklindeki aşermelerim kocanın blogunda görüldüğü üzere layıkı ile yerine geldi! Ama bu detayı doktorum bilmese de olur diye düşünüyorum! 🙂

Kız kısmında da; kocaman kocaman hareketlerimiz, her yemek üstü hıçkırıklarımız var! Haftaya da doktor kontrolümüz! Umarız herşey yolunda gitmeye devam edicek!

Hamileliğimi öğrendiğim ilk günlerde, boş gebelik endişesi ile geçirdiğim 10 günde, ömrümden 10 yıl gittiği zaman anneme sormuştum: “Annelik hep böyle yüreğin pır pır etmesi mi?” diye. “Evet, bir ömür hem de!” demişti. Çok haklıymış!

Daha Çakıl doğmadan anneme böyle her konuda hak vermeye başlamam hiç hayra işaret değil! Bu empati hızıyla gidersem Çakıl doğduğunda yoğurt ve dondurma kaplarını biriktirmeye başlamış olurum heralde! 🙂

Reklamlar
One Comment leave one →
  1. Nihan permalink
    Mart 18, 2010 2:14 am

    Önümüzdeki 9 hafta boyunca istisnasız her gün o odaya girip ağzın kulaklarında anlamsizca sırıtmaya hazır mısın 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: