Skip to content

Merhaba!

Ocak 18, 2010

Bugün ne yazık ki pek çok işyerinde gebelerin çalışma haklarından söz etmek hala mümkün değil.

İşlerini kaybetme korkusu altında ezilen, bir kurumun karşısında kendini bir birey olarak güçsüz hisseden, haklarını tam olarak bilemediği için nereye kadar kendini savunabileceğini belirlemekte z0rlanan gebeler zor şartlar altında çalışmaya mahkum ediliyor.

Ben de tam olarak aynı şartlar altında çırpınırken bir yardım eli, bir fikir, bir destek bulabilmek umuduyla derdimi paylaştığım http://www.nurturia.com.tr/questions/7a6a9f91-1bb8-4fa2-9c64-9cfb00c938f4/1/hamilelikte-calisma-kosullari soruya gelen cevaplar ile nurturia anneleri sayesinde önümde yeni bir ufuk açıldı! Bu blogun fikir anneleri onlardır! Ne kadar teşekkür etsem az…

Haklarımızı alabilmemiz; bilgilenerek ve bilinçlenerek, kendimizin ve içimizdeki bebeklerimizin haklarını nasıl savunabileceğimizi öğrenerek gerçekleşmeyecek bir hayal değil!

Çalışıyorsanız, gebeyseniz, haklarınızı bilmiyorsanız, bildiğiniz halde savunmakta güçlük çekiyorsanız yalnız değilsiniz!

Bilgi ve deneyimlerinizi bana gönderirseniz “Çalışan Gebeler Anlatıyor” sayfasında yayınlanacak olan tecrübelerinizden şu an sizin yaşadıklarınıza benzer şeyler yaşayan bir başka gebe faydalanabilecek ya da daha önce benzer şeyler yaşayıp çözüme ulaştırabilmiş bir gebenin yorumları herkes için bir yol gösterici olabilecek.

Hep birlikte biz kadınlara sunulan Dünya’nın en ayrıcalıklı dönemini, içimizde bebeğimizin büyüdüğü dönemi, haklarımızdan ödün vermeden, ezilmeden ve en önemlisi üzülmeden, keyfini çıkararak yaşayabilmemiz umuduyla…

Reklamlar
One Comment leave one →
  1. Mayıs 6, 2010 8:46 am

    erken doğumdan dolayı 1 hafta iznim boşa gitmişti, o günler geldi aklıma

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: